מידע למשקיע

כיצד ניתן להקטין את הסיכון ברכישת נדל"ן?

הקטנת הסיכון בעסקאות נדל"ן אפשרית על ידי קניית הנכס מתחת למחיר השוק. ככל שתרכוש נכס במחיר הנמוך משמעותית ממחיר השוק, כך תקטין את הסיכון להפסד.

מה השיקולים הנלקחים בהשקעה בנדל"ן?

כאשר מנהלים השקעה פרטית בנדל"ן נדרשים להבין בנושאים רבים: בניה והשבחה, מיסים, ניהול פיננסי, ניהול הון נכון וחשוב לא פחות – זיהוי נכון של איזור ההשקעה. אחרי כל זה יש צורך לאתר שוכרים הוגנים, לשמר את הנכס וחוזר חלילה. במידה ואתה מעוניין להשקיע בנדל"ן, כדאי למצוא שותפים בעלי ידע נרחב וניסיון בשוק, היודעים לבחון מידת כדאיות של עסקה, כל זה יקל עליך מאוד בעת ניהול השקעתך.

אני לא מבין כלום בנדל"ן וחושש להשקיע בתחום בו אינני מבין. אשמח לשמוע את דעתכם בנידון

במידה וזו השקעתך הראשונה בנכס כדאי להיוועץ עם מומחים לפני רכישה. באופן כללי יש לאתר את הנכס הטוב ביותר ולרכוש אותו במחיר אטרקטיבי. לכן מומלץ להצטרף להשקעה יחד עם מומחה בתחום ובעל הון, ובכך אתה נהנה מגב רחב וניסיון. בעסקאות הראשונות תלמד כיצד הדברים עובדים, לאיזה גוף פונים בכל בקשה ומהם הדברים שצריך לשים עליהם דגש. לאחר כמה עסקאות שניהלת יחד עם שותף מומחה ולאחר שצברת ידע, ניסיון ותשואה נוספת לכספך, תוכל לשקול להמשיך לבד לעסקאות נדל"ן.

אנחנו זוג צעיר וברשותנו 250,000 ₪. חשבנו להשקיע את הכסף בדירה או קרקע. נשמח לשמוע את דעתכם.

סכום זה יכול להיות נמוך מדי או לאלץ אתכם לקחת התחייבויות גדולות מדי במידה ותרצו לרכוש נכס בטוח יחסית. בסכום זה עדיף לשקול הצטרפות להשקעת נדל"ן פיננסית בשוק ההון (כגון: אג"ח נדל"ן). כך תוכלו להיכנס להשקעה בסכום נמוך אם אפשרות לרווחים גבוהים.

מה עדיף, נדל"ן בורסה?

שוק ניירות הערך מציג לאורך שנים תנודתיות. לצד שנים של עליות מרשימות בולטים גם שנים של מפולות כואבות ומיתון. שוק הנדל"ן מציג יציבות לאורך שנים לצד שנים בהם נרשמות עליות בולטות או קיפאון וירידות מחירים. הפתרון יכול להיות השקעה המשלבת את יתרונות שוק הנדל"ן (סולידיות, בטחון) עם יתרונות שוק ההון (תשואות גבוהות, נזילות).

מהי תוכנית ה "סופרטאנקר" וכיצד היא תשפיע על השוק ?

עליות מחירים נובעות מביקושים גבוהים והצע נמוך. הפתרון אותו אימץ מר ביבי נתניהו ״הסופרטאנקר״ הינו הגדלת ההיצע ע״י זירוז לוחות הזמנים לאישור תוכניות בניה, פעולה אשר תיצור בטווח הקצר גידול בהתחלות הבניה . אך מאחר וגידול האוכלוסייה בישראל היא מהגבוהות ביותר מבן מדינות המערב, הצעד שנוקט ראש הממשלה מבורך אך לא יספק את הביקושים הגדלים. בנוסף כאשר השוק יפנים את המהלכים, הביקושים לקרקעות הנמצאות בתהליכי אישורי בניה יגברו (קרקעות חקלאיות בתהליך אישור), מחיריהם יעלו והשקעה בהם תהה אטרקטיבית במיוחד.

כיצד תשפיע המחאה הציבורית על שוק הנדל"ן והאם הוזלת דירות ע"י הממשלה היא תרחיש סביר?

בניגוד לשווקים אחרים, ניתן לראות שבמשך עשרות שנים שוק הנדל"ן אינו מתאפיין בשינויים מהותיים בטווח זמן קצר ואם ישנה השפעה כל שהיא היא השפעה איטית ולא דרמטית. בכל מקרה המשק יכול לספוג 10%-15% ירידה במחירים , ירידת מחירים גדולה מזו תיצור בעיה שתשפיעה על המשק כולו ולא לשם מכוונים ראשי האוצר. בטווח הבינוני אנו לא צופים שינויים משמעותיים בשוק.

לשאלות נוספות, בחינת אפשרויות השקעה מעניינות בשוק והתייעצות לפני השקעת נדל"ן, אני מזמין אתכם ליצור קשר עם היועצים המומחים שלנו בטל'

מידע נוסף:

לקבלת מידע על השקעות נדל"ן לחצו כאן.

*המחירים המצוינים במודעות המופיעות באתר הנם נכונים ליום פרסומם ויתכן ויחולו בהם שינויים בהתאם לשינוי בעלי הנכסים.

נשמח לעמוד לרשותכם

אלון ראובן - מנכ"ל ובעלים מנהל מחלקת שוק ההון ונכסים מניבים
alon@alonestate.com 054-7347349
איציק אטס מחלקת משרדים/מסחר/
לוגיסטיקה/תעשייה

itsik@alonestate.com 050-5389555

או חייגו למשרדנו:08-9256126

פקס:08-9256125

כתובת:המלאכה 2, אזור תעשיה צפוני, לוד

מירי אלון מנהלת מחלקת מגורים פרויקטים חדשים miri@alonestate.com 054-6250170

פיתוח האתר